Vinařství Hanák Václav

Vinařství Hanák VáclavVinařství provozuji od roku 1970. Naše vinice se nachází na katastru obce Blatnice pod Sv. Antonínkem, v trati Plachty, které  15. stol. vlastnil Jan Ámos Komenský. Kvalitu našich vín nejlépe posoudíte při ochutnávce. Blatnická vína vyrábíme z vlastních hroznů. Blatnické vinohrady se nacházejí na jižních a jihozápadních svazích posledních výběžků Bílých Karpat. Půda je vesměs těžšího typu. Velmi blahodárně působí na vysokou kvalitu blatnického vína teplé vzdušné proudy zvané „halné větry". Dlouholeté zkušenosti prokázaly, že půdní i mikroklimatické podmínky předurčili Blatnici pro produkci vysoce kvalitních bílých vín.

Můžeme pro Vás uspořádat degustaci našich vín s odborným výkladem, a to buď přímo u Vás a nebo v našem sklípku. Běžně se degustuje zhruba 12 vzorků. Začíná se u jemných „lehkých" vín a postupně se přechází k vínům s výraznější vůní i chutí.


  • Vinařství Hanák Václav
  • 696 71 Blatnice pod Svatým Antonínkem č. 168
  • mobil: +420 518 331 412, +420 604 777 152
  • e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • web: www.vinarstvi-hanak.cz

Pod první výběžky Bílých Karpat do malebné slovácké vesnice Blatnice pod Svatým Antonínkem vás zveme nejen k ochutnávce našich VOC vín.

Ochutnejte VOC vína přímo u vinaře na akcích pořádaných Cechem blatnických vinařů.
Předprodej vstupenek a více info na www.vinariblatnice.cz